Ako na energetickú komunitu

Zakladáte energetickú komunitu? Chceli by ste sa do nejakej pridať, ale neviete, kde ju nájsť alebo kde začať? Alebo ste už súčasťou nejakej a hľadáte nástroje na jej rozvoj, riadenie, či rast? Potrebujete zanalyzovať potenciálne biznis modely a nájsť relevantných stakeholderov na zapojenie do nich?

Nenechajte si ujsť zaujímavý webinár s názvom

Od zakladania energetických komunít až po ich prosperitu: aké sú dostupné nástroje?

Kedy: 26.4.2022, 9:00 – 12:30 CET (UTC+1)

Kde: online – interaktívny online workshop

Registrácia: TU

Pre koho je určený: pre všetkých, ktorí zakladajú, spravujú energetické komunity alebo sa snažia o ich ďalší rast, t. j. občanom, budúcim a existujúcim energetickým komunitám, tvorcom politík, iným projektom/iniciatívam atď.

Jazyk: angličtina

Online workshop je výsledkom synergického prepojenia 9 projektov financovaných z programu H2020 venujúcich sa téme energetických komunít.

Interaktívnym spôsobom bude predstavených 15 nástrojov v 3 diskusných paneloch podľa toho, v ktorej fáze rozvoja komunitnej energetickej iniciatívy sa daný aktér nachádza. Nástroje budú predstavené jednoduchým a zrozumiteľným spôsobom – 3-minútový pitch/predstavenie každého nástroja a následná diskusia, vr. otázok z publika. Bude to príležitosť vyjadriť svoj názor, klásť otázky a poskytnúť cennú spätnú väzbu vývojárom nástrojov.

 Program:

  • 9:00 – 9:15: Uvítanie + Mapovanie projektov a nástrojov (Marine Perrio, IEECP)

  • 9:15 – 9:30: Hlavný rečník (tbc – Community Power Coalition

  • 9.30 – 10.30: 1. diskusný panel: Informujte sa – pred začatím komunitnej energetickej iniciatívy (t. j. pochopenie základných pojmov, zber informácií) – určený pre znalostné centrá, pričom budú predstavené nástroje na zdieľanie znalostí (nástroje od BECoop, UP-STAIRS, NEWCOMERS, EC2, DECIDE a W4RES)

  • 10.30 – 10.45: Prestávka

  • 10.45 – 11.45: 2. diskusný panel: Otestujte svoj trh, svoje nápady, technológie – organizovanie a plánovanie komunitnej energetickej iniciatívy (t. j. testovanie trhu, ktoré technológie použiť, aký biznis model, právny rámec a ako sa darí ostatným) – určený pre jednotné kontaktné miesta, regulačné centrá atď., pričom budú predstavené nástroje na obchodné modelovanie (nástroje od BECoop, eCREW, UP-STAIRS, COME RES), DECIDE a W4RES)

  • 11.45 – 12.15: 3. diskusný panel: Poďme konať – zapojte viac ľudí a začnite rásť – rast a zlepšovanie existujúcej komunitnej iniciatívy (t. j. zapojenie väčšieho počtu ľudí, rôznych sociálnych skupín, zdieľanie údajov, zdieľanie energie, jednotné kontaktné miesta) – nástroje na zapojenie používateľov, na hodnotenie technológií atď. (nástroje od BECoop, DECIDE a W4RES)

  • 12.15-12.30: Závery z každého diskusného panelu a ukončenie

 

W4RES, EC², BECoop, DECIDE, eCREW, UP-STAIRS, COME RES, NOVÁCI spolupracujú niekoľko mesiacov a radi sa s vami podelia o výsledky tejto spolupráce. Pridali sa i POWERPOOR, aby predstavili svoj súbor nástrojov na zmiernenie energetickej chudoby.

Contact