Ako vyplniť žiadosť o grant z programu Horizont Európa

Pozvanie Národnej kancelárie Horizontu (NCP) na online podujatie „Na káve s NCP“ prijal koncom februára Robert Miskuf, CEO PEDAL Consulting. Podelil sa s účastníkmi o užitočné tipy, ako efektívne vyplniť časť B – Technical Proposal projektovej žiadosti.

Viac ako 12 ročné skúsenosti s písaním žiadostí o granty. Ale aj  počet schválených a implementovaných grantov v rámci programov Európskej komisie (Horizont 2020, Horizont Európa a COSME) robia PEDAL Consulting najúspešnejšou spoločnosťou na Slovensku, ako aj v celej strednej a východnej Európe, v tejto oblasti.

O svoju expertízu sa preto veľmi radi podelíme a pomôžeme aj ďalším slovenským podnikom zvýšiť svoju šancu na úspech. Robert Miskuf dopĺňal praktickými tipmi a odporúčaniami koordinátorku NCP, Kvetu Papanovú, v rôznych otázkach:

  • ako sa orientovať v názve výzvy a témy,
  • aké typy akcií a aktivít sa v rámci HE financujú,
  • čo je hlavnou motiváciou podávania žiadostí o granty: 70 – 100% miera financovania, zaujímavé prefinancovanie nepriamych výdavkov (až do výšky 25%, ktoré nie je potrebné dokladovať), ako aj možnosť spolupráce s najlepšími hráčmi v danom obore,
  • kedy je najvhodnejší čas začať pracovať na žiadosti,
  • kritériá hodnotenia a detailný popis cieľov – na čo si dať pozor,
  • aký je rozdiel medzi diseminačným, exploatačným a komunikačným plánom,
  • čo zahrnúť do časti Implementácia projektu (pracovné balíky a riziká),


a v neposlednom rade aj to, aký štýl a jazyk zvoliť, aby žiadosť bola presvedčivá.

Ak vás táto téma zaujíma a radi by ste sa dozvedeli konkrétne podrobnosti, pozrite si prezentáciu alebo  záznam z podujatia na webovej stránke NCP: 
https://eraportal.sk/podujatia/na-kave-s-ncps-2-ako-vyplnit-cast-b-technical-proposal/?heu=1

Contact