O bioplyne od A-Z na ALFA Engagement Platform: kalkulačka, diskusné fórum, úspešné príklady, knižnica

Je bioplyn oblasť, ktorá vás zaujíma? Hľadáte nástroje a funkcie, ktorý by Vám uľahčili prácu? Pomohli nadviazať spoluprácu alebo vymeniť si poznatky s ďalšími aktérmi v tomto odvetví? Pozývame vás na novú webovú stránku, ktorú sme v rámci projektu ALFA  vyvinuli pod názvom ALFA Engagement Platform. Zameriava sa na podporu a rozvoj odvetvia bioplynu a bioplynových riešení.

Čo všetko na platforme nájdete?

1.BIOPLYNOVÁ KALKULAČKA – Decision Support Tool (DST) 
Uvažujete o bioplynovej stanici, ale nie ste si istý návratnosťou. Kalkulačka vám po zadaní vstupných údajov pomôže zistiť potenciál bioplynu, ziskovosť, ako aj  prípadný environmentálny, ekonomický a sociálny prínos bioplynového riešenia pre vašu farmu, či družstvo.

Tento nástroj je základným prvkom platformy. Poskytuje prehľadné informácie pre  rozhodovanie. Pomáha záujemcom získať lepší pohľad na zhodnotenie ich potenciálnej investície. Nástroj bude k dispozícii i čoskoro i v slovenčine. V prípade, že sa vám vaša investícia oplatí a potrebujete ďalšie informácie, už čoskoro bude k dispozícii podporná technická služba poskytovaná bezodplatne.

2. BIOPLYNOVÉ FÓRUM
Ak radi diskutujete o aktuálnych problémoch a výzvach, zdieľate osvedčené postupy, vymieňate si informácie, či prispievate k rozvoju nových nápadov – máte možnosť sa zaregistrovať do diskusného bioplynového fóra. Interaktívny a inkluzívny priestor je tu práve pre Vás.

3.INTERAKTÍVNA MAPA ÚSPEŠNÝCH PRÍKLADOV 
Nechajte sa inšpirovať príkladmi dobrej praxe zo Slovenska, Čiech, či iných európskych krajín v oblasti zavádzania a využívania bioplynových riešení. Táto interaktívna mapa ponúka dobre fungujúce bioplynové riešenia. Ak k úspešným patríte aj vy, neváhajte nám dať o sebe vedieť. Radi bude váš príbeh ďalej zdieľať.

4.ONLINE KNIŽNICA – Knowledge Centre
Pre registrovaných používateľov je k dispozícii knižnica voľne prístupných materiálov. Poskytuje najnovšie poznatky, cenné zdroje a prehľad o aktuálnych novinkách v odvetví bioplynu. Slúži tiež ako vzácny zdroj informácií a nápadov pre všetkých záujemcov. Knižnicu budeme čoskoro rozširovať aj o praktické školenia organizované formou webinárov.

Vzhľadom na rozsiahlosť a multifunkčnosť tejto platformy, jej cieľom je nielen zjednodušiť prístup k informáciám o bioplyne, ale tiež podporovať spoluprácu a výmenu nápadov medzi odborníkmi a nadšencami v oblasti bioplynu. ALFA Engagement Platform je skvelou príležitosťou pre všetkých zainteresovaní v tomto odvetví, aby sa zapojili, získali dôležité poznatky a prispeli k rastu a rozvoju odvetvia bioplynu

Neváhajte navštíviť túto platformu: 
https://alfaep.eu/.


Viac o iniciatíve ALFA: 
https://alfa-res.eu/

 

Contact