Prihláste sa do Špecializovanej školy SKILLBILL projektu a študujte bezplatne

Získať nové poznatky z obnoviteľných zdrojov energie majú možnosť študenti a špecialisti s ukončeným bakalárskym štúdiom. Pilotný prvý ročník otvára svoje brány už 19. februára 2024. Štúdium je bezplatné, hradené v rámci iniciatívy SKILLBILL zameranej na podporu inovácií v udržateľnom hospodárstve prostredníctvom nových zručností.

Pre koho je štúdium určené

Prihlásiť sa do Špecializovanej školy môžu technici, vývojári, výskumníci alebo študenti s bakalárskym titulom v oblasti inžinierstva, fyziky, matematiky, chémie alebo ekonómie.

Obsah štúdia

Pre účastníkov sú pripravené rozsiahle výukové moduly zamerané na:

  • obnoviteľnej a udržateľnej elektrickej energie,
  • obnoviteľných a udržateľnej palív,
  • obnoviteľného a udržateľného tepla,
  • udržateľnej mobility,
  • skladovania energie,
  • cirkulárnej ekonomiky,
  • energetického manažmentu a iné…


Všetky zastrešia európski odborníci. Študentov čakajú interaktívne aktivity, prednášky, úlohy, ako aj praktické cvičenia s použitím virtuálnej reality.

Forma štúdia

Absolvovať odbornú prípravu je možné online formou (o pomôcky virtuálnej reality je možné si zažiadať), ako aj osobne na pôde jednej zo štyroch prestížnych univerzít v Taliansku, Španielsku, Holandsku a Fínsku.

Prihláška na štúdium

V prípade záujmu je potrebné zaslať životopis, motivačný list, platný preukaz totožnosti a osvedčenie o ukončení bakalárskeho štúdia na emailovú adresu didatticasid@unitus.it  najneskôr do 16. februára 2024.

Štúdium je pre účastníkov bezplatné. Začína 19. februára 2024. Hradí sa v rámci iniciatívy SKILLBILL, ktorá je financovaná z programu Európskej únie pre výskum a inovácie Horizont Európa. 

Všetky informácie (v angličtine) nájdete priamo na webovej stránke projektu: 
https://skillbill-project.eu/skilling-upskilling-reskilling/european-master/  

Contact