STAŇTE SÚČASŤOU PROGRAMU GREENTECLAB A STAŇTE SA LÍDROM V OBLASTI UDRŽATEĽNOSTI

V novembri 2020 zahájili projektoví partneri z Nemecka, Grécka, Španielska a Slovenska 27-mesačný projekt podporený z programu Európskej klimatickej iniciatívy (EUKI). Jeho cieľom je podporiť začínajúce podniky a projekty, ktoré vytvárajú riešenia v oblasti ochrany klímy a udržateľnosti.

Čo je GreenTecLab?

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre (SPU), PEDAL Consulting, FIAP, e.V, ktorí realizujú projekt na Slovensku sa zameriavajú na podporu start-upov a projektov pre udržateľné riešenia výziev, ktorým čelí nitriansky región.

Projekt GreenTecLab ponúkne vzdelávací program, virtuálnu platformu a coworking, ktorý poskytne podporu pri rozvoji podnikateľských či projektových nápadov, pretváraní nápadov na udržateľné podnikateľské zámery, prvých krokoch pri zakladaní firiem či ich etablovaní, ako aj networking. Cieľom projektu je pomôcť vám stať sa budúcim lídrom prechodu!

Kto sa môže zúčastniť?

Mladí a motivovaní ľudia z Nitrianskeho kraja, ktorých lákajú témy udržateľnosti. Ľudia, ktorí by chceli rozvíjať nové produkty, služby či projekty zamerané na “zelené” inovácie.

Chcete sa dozvedieť viac?

Vyplňte stručný formulár a zúčasnite sa úvodného Bootcampu!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRWMGGiJJZTdu7vJpe4hZ0o8sh561jk4psl38AN0cONoHMRw/viewform?usp=sf_link

O programe GreenTecLab

Program je rozdelený do troch fáz: Bootcamp, 4-dňové školenie a séria workshopov.

Kedy a kde?

Projekt GTL bude prebiehať vo virtuálnej forme. V prípade zlepšenia pandemickej situácie bude časť aktivít realizovaná fyzicky.

Bootcamp

Cieľom Bootcampu je inšpirovať – prostredníctvom príbehov úspešných podnikateľov zo Slovenska a zahraničia, ktorí sa venujú udržateľnému podnikaniu.

Okrem toho sa účastníci počas Bootcampu oboznámia s konceptom prístupu Design-Thinking, v ktorom je človek postavený do centra pozornosti a jeho potreby sa riešia metódou kreatívneho riešenia problémov.

Štvordňový tréning

Počas 4-dňového tréningu budete mať možnosť ďalej rozvíjať svoje nápady s pomocou metódy Design Thinking pod vedením skúseného lektora Matúša Draganovského zo SUVKO

Tréning vás podporí pri nadviazaní kontaktu s potenciálnymi zákazníkmi a získaní informácií o ich skutočných potrebách. Vytvoríte prototyp, ktorý môžete použiť na otestovanie svojho nápadu, na získanie rýchlej a účinnej spätnej väzby a prípadne na zdokonalenie svojho riešenia.

Cieľom 4-dňového školenia je prísť s konkrétnymi riešeniami ľudských potrieb, ktoré sú v súvislosti s negatívnymi dôsledkami zmeny klímy

Séria workshopov GTL

V poslednej fáze projektu GTL vás mentori prevedú objavovaním hlavných tém a nástrojov procesu rozvoja podnikateľského zámeru a získate podporu pre rozbehnutie podnikania. Budete mať tiež možnosť zúčastniť sa workshopov zameraných na rôzne tematické okruhy, ako je udržateľné poľnohospodárstvo, odpadové a vodné hospodárstvo, udržateľná architektúra.

Contact