UDRŽATEĽNOSŤ V KAŽDODENNOM ŽIVOTE – ZAŽITE JEDEN BIO-DEŇ NA VLASTNEJ KOŽI!

Čo sú to bio-produkty? Znamenajú slová „kompostovateľný“ a „biologicky rozložiteľný“ to isté? Existujú alternatívy bežných produktov, ktoré sú šetrnejšie k životnému prostrediu? Ak vás zaujímajú takéto otázky, navštívte náš stánok na podujatí „Tradície slovenského vidieka“ a zažite biohospodárstvo na vlastnej koži!

Prostredníctvom projektu Transition2Bio vám na podujatí Tradície slovenského vidieka, ktoré sa bude konať v dňoch 19.-22. augusta 2021 v areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre, prinesieme informácie o tom, ako môžete prejsť k udržateľnejšiemu životnému štýlu prostredníctvom biohospodárstva.

V stánku Transition2Bio sa dozviete viac o tom, čo je biohospodárstvo, pomôžeme objasniť rôzne pojmy a zodpovieme vaše otázky, aby ste sa mohli lepšie rozhodovať o svojej spotrebe.

Čo je to biohospodárstvo?

Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO) uvádza, že biohospodárstvo je „súbor procesov tvorby, používania a uchovávania biologických zdrojov, ako i poznatkov, výsledkov vedecko-výskumnej činnosti, technológií a inovácií, ktorého cieľom je poskytovať informácie, produkty, postupy a služby všetkým hospodárskym odvetviam za účelom prechodu k udržateľnému hospodárstvu “.

Zjednodušene povedané: Biohospodárstvo predstavuje využívanie obnoviteľných biologických zdrojov a premenu týchto zdrojov a odpadu na produkty, ako sú potraviny, krmivá, produkty na biologickej báze a bioenergia. Cieľom je nahradiť materiály, ktoré poškodzujú životné prostredie, ako napríklad plast, materiálmi, ktoré sú šetrné k prírode. Ideálnym výsledkom je spoločnosť bez odpadu, kde je každý nový výrobok vyrobený z rovnakých surovín ako pôvodné produkty.

Navštívte nás v stánku na Agrokomplexe a zistite, ako môžete svoj každodenný život viac udržateľným vďaka biohospodárstvu.

Čo s nami môžete zažiť? Zapojte sa zábavno-vzdelávacieho kvízu, položte otázky odborníkom, zažite biohospodárstvo na vlastnej koži vďaka a experimentom – a získajte prekvapenie ?

Kontakt: j.bielikova@pedal-consulting.eu

Photo by Svitlana on Unsplash

 

Contact