PEDAL Consulting a IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže Vás pozývajú na bezplatné vzdelávanie v oblasti evaluácie (hodnotenia) a monitoringu programov a projektov pre organizácie, ktoré pracujú s mladými ľuďmi.
Workshopy sú zostavené tak, aby poskytli praktické informácie a postupy v téme evaluácie a monitoringu programov a projektov pre organizácie, ktoré pracujú s mladými ľuďmi. Každý zo štyroch workshopov je zameraný úzko a špeciálne zameraný na potreby ľudí na konkrétnych pozíciách v mimovládnych organizáciách.
Kedy?
Dátumy workshopov:
– workshop 1: 17.3.2021;
– workshop 2: 24.3.2021;
– workshop 3: 31.3.2021,
– workshop 4:7.4.2021
Ako?
-> 4 interaktívne online workshopy na Zoom
Plánovaný rozsah tréningu:
-> Trvanie: 2 hod workshop, cca 1,5 hod nepovinné individuálne konzultácie s lektormi k vlastným otázkam a projektom)
Témy workshopov:
– účastníci sa v praktickej podobe na konkrétnych príkladoch naučia používať najčastejšie modely pre projektovú logiku či teóriu zmeny
– účastníci sa naučia, ako štrukturovať vo svojich projektov evaluačné aktivity tak, aby splnili zvyčajné požiadavky donorov, vyžadovali čo najmenej ľudských a finančných zdrojov a priniesli pre organizáciu niečo užitočné
– účastníci sa oboznámia s realizovateľnými a dostupnými metódami monitorovania a hodnotenia projektov
– účastníci získajú nadhľad v téme monitoringu a evaluácie, aby vedel uvažovať o ich reálnych prínosoch pre činnosť svojich organizácií
Registrujte sa na: https://forms.gle/Hz7z64cDKDB5ie6N6
Naši lektori:
Andrej Salner sa evaluácii venuje bezmála 20 rokov. Je zakladajúci člen Slovenskej evaluačnej spoločnosti a absolvent medzinárodného školenia EPDET. Hodnotil množstvo medzinárodných a slovenských programov a pre veľké medzinárodné projekty tvoril rámce pre monitorovanie a hodnotenie. Jeho evaluačné skúsenosti zahŕňajú projekty a programy Svetovej banky, Rozvojového programu OSN, Európskej únie, SlovakAID, kanadskej a holandskej vlády. Najčerstvejšie konzultačné skúsenosti v problematike získaval zo spolupráce s Nadáciou Pontis, ETP, Nadáciou Milana Šimečku, o.z. Punkt či s medzinárodnou organizáciou Superar.
Martina Kubánová pôsobí ako výskumníčka a prekladateľka. Venuje sa najmä témam ako financovanie vzdelávania, vzdelávanie marginalizovaných rómskych komunít, evaluácia vzdelávacích projektov. Spolupracovala na viacerých projektoch v tejto oblasti, napr. Dobrý štart s Rómskym vzdelávacím fondom a International Step by Step Association, Progress a NP PRIM II s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. Vysokoškolské vzdelanie získala na Ekonomickej univerzite a vyštudovala Aplikovanú ekonómiu na Academia Istropolitana Nova.
Vzdelávanie je realizované v rámci projektu YOUTH IMPACT, podporeného z Európskeho grantového fondu EHP a Nórskeho grantového fondu pre zamestnanosť mladých ľudí zameraného na budovanie zručností v oblasti hodnotenia.
Tréningový program je súčasťou balíka nástrojov, ktorý zahŕňa príručku, e-learningové vzdelávanie a interaktívnu a praktickú časť vzdelávania. Školenie bude v slovenskom jazyku a zúčastniť sa ho môžu dvaja zástupcovia organizácie súčasne tak, aby ste čo najefektívnejšie mohli implementovať novonadobudnuté vedomosti v podmienkach Vašej organizácie.
Photo by Clark Tibbs on Unsplash